איך הורגים פרעושים

מה לעשות נגד פרעושים
עונת האביב היא אחת העונות האהובות, מזג אוויר מצוין, הכול מסביב ירוק ופורח, אך לצערנו זאת עם העונה החביבה על פרעושים, בעונה זאת הם פעילים באופן מיוחד והופכים למטרד לחיות הבית ולאנשים.

מי הם הפרעושים?
הפרעושים הינם חרקים טפילים, הניזונים מדם, הם אינם יכולים לעוף אך מסוגלים לקפוץ לגובה עצום ביחסית לגודל גופם. (פי 200 מאורך גופם). זוג הרגליים האחוריות שלו הארוכות באופן מיוחד, מעניקות לפרעושים את כושר הניתור המדהים שלהם. לפרעושים גלגול שלם הכולל ארבע דרגותביצה, זחל, גולם ובוגר. רוב הפרעושים הם טפילים של יונקים ורק מקצתם הינם טפילים של עופות. הפרעושים ניזונים מדם הפונדקאי שלהם פעם אחת ביום המספקת להם ארוחה משביעה ומזינה.

איך מזהים הימצאות פרעושים בבית או על בעל חיים?
הסימפטומים להופעת פרעושים נראים לעין בצורה די ברורה: ברוב המקרים הכלב שסובל מפרעושים , מתגרד בתדירות גבוהה, מנסה לנשוך את עצמו ומתרוצץ באופן מוגזם ואפשר להבחין שאינו נהנה מהמצב ואפילו סובל. בשלב מסוים הפרעושים מציקים גם לאנשים בבית, הם נטפלים אל בני האדם, עוקצים וגורמים לסבל מתמשך.

האם הפרעושים מסוכנים ומעבירים מחלות?
הפרעושים גורמים למטרד גדול מאד ויכולים אף להביא למספר מחלות: מחלת הדבר, העוברת ממכרסמים לאנשים דרך עקיצת פרעושים. מחלה אחרת שפרעושים מעבירים הינה טיפוס הבהרות, ולעתים הפרעושים מעבירים טפילים מסוג תולעי מעיים.

מה עושים נגד פרעושים?
רבים פונים אלינו מיואשים ושואלים: "מה הורג פרעושים?" ניסינו כבר את כל השיטות, אבל לא הצלחנו להיפטר מהם. על מנת שהטיפול יהיה יעיל יש לפעול במספר מישורים:
  • שאיבת אבק – יש לשאוב אבק באופן יסודי במיוחד במקומות בהם הכלב יושב או שוכב, כדאי מאד לשאוב באזור הספות ומתחת להן. הפרעושים אוהבים מקומות חשוכים וחמימים.
  • שטיפת רצפה – לאחר השאיבה יש לשטוף היטב עם חומר ניקוי רצפות חזק.
  • ריסוס והדברה – מומלץ להתייעץ עם חנות בעלי חיים או וטרינר לגבי ריסוס אזור המרבץ והבית בתכשירים מיוחדים כנגד פרעושים, יש לבדוק היטב שאלה תכשירים שאינם מזיקים לבני אדם.
  • טיפול ישיר ומניעתי כנגד הפרעושים שנמצאים על הכלב עצמו כוללים: אמפולות, כדורים, זריקות, קולרים וסוגי שמפו מיוחדים. מומלץ גם לסרק את הכלב במסרק ייעודי.
 
אם אתם רוצים לשמוע עוד על מה לעשות נגד פרעושים, או איך הורגים פרעושים, נשמח לתת לכם אינפורמציה נוספת ומהם הדרכים והתכשירים הנכונים לפתרון הבעיה. התקשרו אלינו לטלפון: 054-2460525 או לטלפון: 03-5714112 או צרו קשר כאן.


 
x

#{title}

#{text}

#{price}