איך להרוג קרציות

מה עושים נגד קרציות
הקרציות הן משפחה של פרוקי רגליים ממחלקת העכבישניים, אם תספרו את רגליה של קרצייה תופתעו לראות שיש לה שמונה רגליים בניגוד לשש אצל חרקים אחרים. הקרציות הן טפילים חיצוניים הניזונות מדם הפונדקאים שלהם (יונקים, עופות, זוחלים ודו חיים). משפחת הקרציות כוללת 800 מינים שונים.

באיזה עונה הקרציות מופיעות?
הקרציות מעדיפות מזג אוויר יבש וחם ובדרך כלל היא שכיחה יותר באביב ובקיץ. בתקופת האביב הקרציות עסוקות בהטלת ביצים ולכן נפוצות מאד. בעקבות שינויי האקלים בעשורים האחרונים ניתן למצוא קרציות כמעט בכל ימות השנה אם כי הן נדירות יותר.

מהן אזורי המחיה של הקרציות?
הקרצייה נפוצה מאוד באזורי שיחים, על האדמה ובאזור המרבץ של הכלב. הן יכולות להימצא גם על רהיטים שונים בבית. על הכלב עצמו – הקרצייה מטפסת לרוב על הרגל וממשיכה לאזורים כמו האוזניים והצוואר ושם היא מוצצת את הדם. הקרצייה נשארת על גוף הכלב במשך מספר ימים עד שלושה שבועות, בתקופה זאת היא ניזונה מדם הכלב, לאחר שהיא סיימה את ארוחתה היא נושרת מהכלב ופונה להטלת ביצים של קרציות חדשות.

האם הקרציות מסוכנות לכלב או לבני אדם?
הקרצייה היא נשאית של מחלות רבות שיכולות לפגוע בכלבים וגם בבני אדם. המחלות הנפוצות שקרציות מעבירות הן:
  • קדחת המערות
  • קדחת הקרציות
  • קדחת הבהרות
  • מחלת ליים
  • טולרמיה (קדחת הארנבים)

הקרציות יכולות אף לגרום לכלב לאנמיה במקרים קיצוניים, ואף לגרום לזיהומים שונים.

אז מה עושים נגד קרציות?
  • מניעה – ישנם תכשירים רבים שעוזרים מאד מהקרציות להישאר על הכלב, בין התכשירים ניתן למצוא: אמפולות, כדורים, קולר נגד קרציות ופרעושים, זריקות ומספר סוגי שמפו.
  • בעונת האביב והקיץ מומלץ מאד לספר את הכלב, הרציות נתפסות לרוב על הפרווה, יהיה קל יותר להבחין בהן במידה ושיער הכלב קצר.

איך להרוג קרציות במידה ומצאתי אחת על הכלב?
את הקרצייה יש לתפוס עם פינצטה או עם האצבעות קרוב ככל הניתן לעור הכלב, וככל האפשר לראש הקרצייה, לאחר מכן מושכים את הקרצייה מגוף כלב ושולפים אותה בשלמותה. יש להסירה בזהירות על מנת שלא למעוך אותה, מפני שהיא מכילה רעלנים העשויים להיות מסוכנים.

ב'יוגי בר' שירות מקצועי, ומגוון רחב של מוצרים היכולים לתת פתרון יעיל למניעת קרציות. אם אתם רוצים לשמוע עוד על איך עובד קולר נגד קרציות, ומהם התכשירים הטובים והבטוחים ביותר עבור כלבכם, נשמח לתת לכם אינפורמציה נוספת. התקשרו אלינו לטלפון: 054-2460525 או לטלפון: 03-5714112 או צרו קשר כאן.

 
x

#{title}

#{text}

#{price}